FAQ

Czy mogę zamówić obraz w innej technice/na innym podłożu niż w tych dostępnych na stronie?

Jak najbardziej. Na stronie przedstawione są tylko najpopularniejsze warianty prac na zamówienie, jednak na specjalne życzenie Klienta mogę wykonać pracę w innej technice, na innym podłożu i w dowolnym rozmiarze. W takim przypadku zapraszam do kontaktu mailowego, telefonicznego lub przez Instagram/Facebook.

Jak pakujemy przesyłki?

Cenimy sobie pięknie opakowane przesyłki, ale zależy nam też by praca była jak najlepiej „opatulona” i w całości dotarła do nowego właściciela. Każda praca akwarelowa zawinięta jest w ozdobny papier oraz znajduje się w twardych surowych płytach HDF, które ochronią ją przed trudem podróży ;) Całość jest zabezpieczona papierem i kartonem. Staramy się by nasze przesyłki były pakowane jak najbardziej ekologicznie, gdzie tylko możemy wykorzystujemy papierowe wypełnienia. Są jednak obrazy, które potrzebują jeszcze delikatniejszego potraktowania (np. większe formaty malowane na płótnie), wtedy również korzystamy z płyt HDF, ale dodatkowo stosujemy folię bąbelkową (głównie z odzysku). Mimo wszystko postaramy się by opakowanie jak najlepiej ochraniało przesyłkę, ale było też ładne i ekologiczne.

Czym jest certyfikat autentyczności i jak on wygląda?

Każda namalowana praca jest jedyna w swoim rodzaju (no… może pomijając kopie, bo tu założenie mam zgoła inne ;)), dlatego do każdego obrazu dodawany jest certyfikat autentyczności, który poświadcza, że jest to oryginalne dzieło. Na certyfikacie znajdują się podstawowe informacje dotyczące obrazu: tytuł, autor, technika, wymiary, rok powstania, zdjęcie. To wszystko zostanie potwierdzone moim odręcznym podpisem.

Dlaczego tak drogo?

Wszystkie oferowane obrazy wykonywane są ręcznie z pełną dbałością o detal, dopracowywane godzinami, dniami czy tygodniami. Na osiągnięcie takich efektów, wypracowania warsztatu składają się lata nauki, w tym siedem lat studiów na wyższych uczelniach artystycznych (w Toruniu i Poznaniu) oraz dodatkowe kursy malarstwa, rysunku i grafiki. Na studiach z konserwacji dzieł sztuki nauczyłem się tradycyjnych technik dawnych mistrzów malarstwa oraz nabyłem szeroką wiedzę o materiałach i technologiach tak by uzyskać odpowiednie efekty oraz by stworzone prace mogły przetrwać długie lata. W Poznaniu poznałem za to nieco bardziej współczesne podejście do sztuki, dzięki czemu jestem otwarty na nowe formy i łączenie ich z tradycyjnym malarstwem. Na koszt obrazu składają się wszystkie konieczne materiały, czas pracy, koszty prowadzenia firmy, nie mówiąc o podatkach… Dobrej jakości realizm obecnie jest bardzo ceniony, a artystów tworzących w tym kierunku nie jest za wiele. Zakupiony obraz będzie w związku z tym wyjątkowy i niepowtarzalny. Dodatkowo inwestując w sztukę praktycznie można mieć pewność, że wartość zakupionej pracy z czasem będzie tylko rosnąć.

Dlaczego tak tanio?

Jestem na początku swojej drogi artystycznej, dlatego ceny za obrazy starałem się ustalić rozsądnie, przeliczając dokładnie wszystkie koszty i czas pracy. Chciałbym też by była to sztuka dostępna da większego grona osób, dlatego starałem się zaproponować prace w różnych rozmiarach i technikach, by każdy mógł znaleźć obraz, który mu najbardziej odpowiada.

Czy mogę wybrać kolor passe-partout?

Jeżeli chcesz zamówić gotową pracę z passe-partout – kolor oprawy staram się dopasować do kolorystyki konkretnego obrazu. Wybierając taką opcję domyślnie zostanie dodane passe-partout widoczne w zdjęciach produktu. Jeśli jednak zależy Ci na innym kolorze, napisz w „uwagach” podczas składania zamówienia jakie kolory Cię interesują, a spróbuję dopasować takie, które będzie dla Ciebie odpowiednie. Oczywiście zanim wyślę zamówienie prześlę do Ciebie zdjęcie z pytaniem o akceptację.

Jeżeli natomiast zamawiasz akwarelę o niestandardowym wymiarze - opcję tylko z oprawą, wtedy nie ma możliwości zmiany koloru passe-partout.

W przypadku akwareli na zamówienie passe-partout dobieram po namalowaniu pracy i również przesyłam zdjęcie pracy i passe-partout do akceptacji. 

Czy zobaczę zdjęcie pracy na zamówienie przed wysyłką? Co jeśli będę miał uwagi?

Tak. W każdym przypadku przed wysłaniem pracy wykonanej na zamówienie przesyłam najpierw zdjęcie gotowego obrazu. Jeśli pojawią się jakieś uwagi daję możliwość do dwóch godzin poprawek, tak by praca jak najbardziej odpowiadała Twoim wyobrażeniom. W przypadku bardziej skomplikowanych zamówień również konsultuję się na początku, po wykonaniu wstępnego projektu obrazu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl